AIO B’O Baby

Jest to pieluszka typu AIO (All In One- wszystko w jednym, część chłonna zszyta jest z częścią zabezpieczającą przed przemoknięciem).
Producent – Jaguara (Lady Pad) Czechy
Skład: 70% bambus organiczny, 10% bawełna organiczna, 20% poliuretan
Wymiary: szerokość w pasie 13-29 cm, długość 29-41 cm, szerokość w kroku 15 cm
Chłonność: 330 ml
Cena: 99zł
Warstwę wodoodporną stanowi laminowana poliuretanem bawełna a nie jak w większości pieluszek na rynku laminowany poliuretanem poliester. Laminat jest od strony wewnętrznej, z zewnątrz pieluszka jest bawełniana, delikatna i miła w dotyku.
Część chłonną pieluszki stanowi wszyty panel wraz z „jęzorem” z bambusa dający dziecku uczucie mokro. Wkład (jęzor) można włożyć do kiszonki lub położyć na wierzch a kieszonkę wykorzystać do ulokowania dodatkowego wkładu dla wzmocnienia chłonności.

dsc_0032 dsc_0033
Pieluszki AIO B’O Baby występują w rozmiarze OS (One Size), regulacja wielkości odbywa się za pomocą systemu nap (trzy poziomy regulacji w pionie) oraz za pomocą rzepów (płynna regulacja w pasie).

dsc_0039 dsc_0037

Jest to bardzo zgrabna pieluszka która ładnie układa się na dziecku, nie robi tzw. „dużej pupy” i jest wąska w kroku. Nie krępuje ruchów dziecka ale jednocześnie ładnie przylega. Gumki szczelnie oplatają nóżki, łatwo układają się w pachwinach i nie pozostawiają odcisków na skórze. Gumka na plecach jest wąska i elastyczna, dzięki czemu pieluszka łatwo dopasuje się do obwodu brzuszka. Rzepy trzymają bardzo dobrze, są szerokie i z dużą powierzchnią zaczepu. Panel do zaczepienia rzepu na brzuszku jest nieco sztywny ale nie odciska się na brzuszku. Jakość materiałów oraz wykonania jest bardzo dobra, nic się nie strzępi ani nie deformuje po praniu. Bawełna laminowana jest elastyczna i ładnie współgra z chłonnym wnętrzem pieluchy.

dsc_0019 dsc_0018dsc_0020

Chłonność pieluszki jest nieduża ale wielkim plusem jest możliwość włożenia dodatkowego wkładu w kieszeń. Minusem tej pieluszki jest długi czas schnięcia oraz wysoka cena.

Pieluszkę mogłam testować dzięki uprzejmości pupeczkowo.pl 🙂

2 przemyślenia nt. „AIO B’O Baby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *