AIO KUSHIES

Jest to pieluszka typu AIO (All In One- wszystko w jednym, część chłonna zszyta jest z częścią zabezpieczającą przed przemoknięciem).
Producent – Kushies (Kanada)
Skład: zewnętrzna warstwa 100% nylon, podszewka 80% poliester/20% wiskoza, wkład wewnętrzny 100% flanela bawełniana
Wymiary: pieluszki występują w dwóch rozmiarach Infant 4-10kg oraz Toddler 10-20kg,
wymiary pieluszki Infant: szerokość w pasie 18-21 cm, długość 36-41 cm, szerokość w kroku 12 cm
Chłonność: 470 ml
Cena: 65 zł
Warstwę wodoodporną stanowi laminowany poliuretanem nylon a nie jak w większości pieluszek na rynku laminowany poliuretanem poliester. Część chłonną pieluszki stanowi panel złożony z sześciu warstw flaneli bawełnianej oraz „jęzor” z dwóch warstw flaneli bawełnianej. W jęzorze znajduje się kieszonka do której możemy włożyć dodatkowy wkład dla zwiększenia chłonności. Kieszonka ta jest dość wąska, z mojego doświadczenia wynika że pasuje do niej idealnie wkład Anavy Bambusowy 4 warstwowy lub wkład booster Mommy Mouse.

dsc_0069 dsc_00702

Ponieważ pieluszki występują w dwóch rozmiarach Infant i Toddler nie posiadają one regulacji wielkości w pionie, można nieco regulować pion (wielkość otworu na nóżki) zapinając rzep wysoko lub nisko na panelu przednim (zdjęcie). Szerokość w pasie regulowana jest płynnie poprzez zapięcie na rzep, niestety rzepu nie da rady zapiąć na zakładkę. Rzepy są wąskie i dość sztywne, po dłuższym użytkowaniu nie trzymają już tak dobrze jak na początku W pasie nie ma również gumek (ani z przodu ani z tyłu pieluszki) dlatego regulacja szerokości jest dość ograniczona 18-21 cm.

dsc_0068 dsc_0067

Sama pieluszka sprawia wrażenie sztywnej i kiepsko układa się na maluszku ale jej wielkim plusem jest to że jest niesamowicie lekka a zastosowanie laminowanego nylonu daje większą przewiewność niż w pieluszkach PUL. AIO Kushiesh jest wąskie w kroku (jest to pieluszka bez przeszyć) i nie krepuje ruchów dziecka. Wnętrze pieluszki z flaneli bawełnianej jest gładkie i miłe w dotyku, nie sztywnieje po wielu praniach.

dsc_0088 dsc_0097

Chłonność pieluszki jest zadowalająca a możliwość jej zwiększenia jest wielkim plusem. Ze względu na zastosowanie naturalnych materiałów dziecko ma w tej pieluszce odczucie mokro co oczywiście można zmienić dokładają na wierzch wkładkę „sucha pupa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *