Alternatywa dla chusteczek nawilżanych

To nie będzie tekst straszący Was składem chusteczek nawilżanych bo można znaleźć chusteczki ze składem bezpiecznym dla skóry dziecka. To nie będzie też tekst uświadamiający Was ile odpadów chusteczkowych powstanie podczas pieluchowania jednego dziecka bo istnieją chusteczki nawilżane biodegradowalne. Połączenie tych dwóch cech niestety kosztuje i to nie mało, bo chusteczki nawilżane biodegradowalne z dobrym składem kosztują nawet 20zł za opakowanie które starcza na około tydzień użytkowania. Co zatem chcę Wam zaproponować w zamian? Alternatyw jest kilka, oto one:
1. Najprostsza i najtańsza metoda to mycie zabrudzonej pupy pod kranem lub prysznicem. Ja zazwyczaj myję pupę dziecka samą wodą ale w przypadku większych zabrudzeń używam trochę rozcieńczonego wodą mydełka/żelu do mycia dla dzieci.
2. Jednorazowe chusteczki suche bawełniane + woda (w miseczce przy mniejszych dzieciach, w butelce z dozownikiem przy starszych berbeciach). Do wody można dodać olejek eteryczny czy napar ziołowy ale uwaga na reakcje alergiczne! Chusteczki takie znajdziemy np. w ofercie firmy Tami w wersji z bawełny organicznej 30szt w kartonowym pudełeczku w cenie 5zł oraz w wersji z bawełny 50szt w rolce w cenie 9zł.

20160724_195326
3. Myjki wielorazowe z froty lub dzianiny bawełnianej oraz z froty, weluru lub dzianiny bambusowej w cenie od 2,4zł do 8zł za sztukę. Myjki po użyciu pierzemy razem z pieluchami. Ja zużywam około 12-15 szt dziennie, piorę je co drugi dzień więc posiadam około 40szt myjek. Znajdziemy je w ofercie polskich firm: Wełniano Mi, Zufizo, Ecodidi, Puppi, Ekomajty, Pupeko, Kokosi, Mommy Mouse, Babyetta (kolejność według cen rosnąco) oraz firm zagranicznych: GroVia, Close Parent, Petit Lulu, Bambino Mio. Myjki których używam to Puppi z froty bambusowej oraz Puppi z weluru bambusowego, za 40szt zapłaciłam około 150zł. Jest to koszt chusteczek nawilżanych biodegradowalnych z dobrym składem zużytych w dwa miesiące a myjki zostaną z nami do końca okresu pieluchowania a nawet dłużej. Myjki wielorazowe możemy również zrobić sami z grubej tetry, flaneli czy cienkiego ręcznika pociętego i obszytego ręcznie lub na maszynie.

20160807_182247
4. Na spacery proponuję Wam myjki wielorazowe zapakowane w mały woreczek PUL lub torebkę foliową strunową. Małe woreczki PUL na ściągacz w ofercie ma firma Babyetta w cenie 18zł oraz Mommy Mouse. Woreczek PUL Mommy Mouse sprzedawany jest w komplecie z myjkami (5szt) w cienie 40zł. Myjki Mommy Mouse są dwustronne, z jednej strony wykonane są z froty bambusowej, która jest nieco szorstka i doskonale nadaje się do umycia pupy maluszka po kupce, z drugiej strony wykonane są z materiału Thermo, który jest gładki i delikatny, idealnie nadaje się do umycia delikatnej skóry buzi czy rączek maluszka.

20160807_091740

 

4 przemyślenia nt. „Alternatywa dla chusteczek nawilżanych

  1. Waciki bambusowe mniejsze i wieksze i myjki welurowe ma tez pupeko. Ja mam wlasnie tej firmy ok 20 szt i spoko wystarcza przy praniu co 2 dni. Waciki kupowalam cos kolo 11 zl za 10 szt.

  2. A co myślicie o gazikach (takich jak u lekarza)? Paczka 100 sztuk kosztuje 1 zł przez internet. Są chyba biodegradowalne?.. Cieńsze, więc zmyć całą 2 to chyba problem, ale na mycie po siuśkach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *