Polskie marki pieluszkowe

W moim pieluszkowym stosiku ogromna większość to pieluchy polskich marek, lubię wspierać polskie firmy dlatego dziś przedstawiam Wam zestawienie polskich firm pieluszkowych. W zestawieniu znajdziecie informacje o lokalizacji firmy, pochodzeniu materiałów, oferowanych produktach i stronach internetowych.

markipieluszkowe

Babyetta firma z Krakowa produkująca w Polsce z materiałów produkowanych w Polsce. 
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy w rozmiarze OS i XS/S, pieluszki kieszonki na napy z mikropolarem OS i XS/S, pieluszki formowane na napy i rzepy OS i XS/S, wkłady chłonne bambusowe i bawełniane, trenerki, kąpieluszki, podpaski, woreczki PUL, woreczki do prania, myjki, wkładki laktacyjne. 
Storna internetowa www.babyetta.pl 

Billou firma z Płocka, oferowane produkty szyte są w Polsce z materiałów wyprodukowanych w Polsce. 
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy w rozmiarze OS, pieluszki kieszonki na napy z mikropolarem i coolmaxem OS, wkłady chłonne mikrofibrowe obszyte jednostronnie mikropolarem lub coolmaxem, woreczki PUL oraz śliniaki.
Strona internetowa www.billou.pl

Bobolider firma z Katowic szyjąca w Chinach.
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy w rozmiarze OS, pieluszki kieszonki PUL i minky na napy w rozmiarze OS,wkłady chłonne mikrofibrowe i bambusowe, woreczki PUL, podkłady o przewijania, wkładki laktacyjne. 
Strona internetowa www.bobolider.pl 

Duduś firma z Bielska-Białej produkująca w Polsce z materiałów produkowanych w Polsce. 
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy w rozmiarze OS, pieluszki kieszonki na napy z mikropolarem OS (niedługo w ofercie pojawią się kieszonki z coolmaxem), wkłady chłonne mikrofibrowe obszyte mikropolarem, woreczki PUL, pieluszki do pływania, pieluszki z tetry bambusowej, przewijaki, prześcieradła, zabawki.
Strona internetowa www.dudusie.com

Ecodidi firma z Ujazdowa, oferowane produkty szyte są w Polsce z materiałów produkowanych w Polsce. 
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy w rozmiarze OS, pieluszki kieszonki na napy z mikropolarem, coolmaxem i bambusem w rozmiarze OS, otulacze wełniane na napy w rozmiarze OS i S/XS, pieluszki formowane na napy OS i S/XS, dopinane do otulaczy wełnianych kieszenie na wkłady, wkłady chłonne bambusowe, myjki.
Strona internetowa www.ecodidi.pl

Ekomajty marka pieluszkowa z Gdańska, oferowane produkty szyte są w Polsce przez właścicielkę firmy, materiały użyte w produkcji częściowo pochodzą z Polski, częściowo z UE, PUL pochodzi z USA.
Firma posiada w swojej ofercie: oltualcze PUL na napy i rzepy w rozmiarze OS i S, gatki PUL, pieluszki formowane na napy i rzepy OS i S, otulacze wełniane na napy OS, wkłady chłonne bambusowe, myjki.
Strona internetowa www.ekomajty.pl 

Igle Figle (Puppi) firma z Sulejówka, oferowane produkty szyte są w Polsce  z tkanin w większości wyprodukowanych w Polsce.
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze wełniane na napy i rzepy w rozmiarach NB, OS i OS+ z możliwością nabicia napek do systemu SIO, pieluszki formowane na napy i rzepy w rozmiarze NB i OS, wkłady chłonne bambusowe, konopne, bawełniane, sojowe oraz zorb z dodatkiem włókien węglowych, myjki, wkładki wełniane.
Storna internetowa www.igle-figle.pl 

Kokosi marka pieluszkowa z Radzymina, oferowane produkty szyte są w Polsce przez właścicielkę firmy z materiałów pochodzących z Polski.
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy w rozmiarach NB, S, OS i XL, pieluszki kieszonki na napy z mikropolarem i coolmaxem OS, otulacze wełniane na napy S/XS, OS i XL, pieluszki formowane na napy i wiązane NB, S i OS, wkłady chłonne bambusowe, myjki, wkładki wełniane, przedłużki do body, kąpieluszki, śliniaki, woreczki PUL, podpaski, wkładki higieniczne, płatki kosmetyczne, wkładki laktacyjne.
Strona internetowa www.kokosi.pl 

Lulumo marka pieluszkowa z Bełchatowa szyjąca w Polsce, brak informacji o pochodzeniu materiałów. 
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na rzepy w rozmiarze OS (z innowacyjną metodą regulacji wielkości pieluszki Slide&Stop), pieluszki kieszonki PUL i merynosowe na rzepy z mikropolarem i coolmaxem (Slide&Stop), wkłady chłonne mikrofibrowe obszyte mikropolarem, kocyki.
Strona internetowa www.lulumo.pl (brak sklepu online)

Magabi marka pieluszkowa z Torunia, oferowane produkty są szyte w Polsce przez właścicielkę firmy od niedawna z materiałów produkowanych w Polsce, wełna z której powstają gatki jest produkcji włoskiej. 
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na rzepy do systemu SIO w rozmiarze OS, wkłady chłonne z napkami do systemu SIO konopne, bambusowe, zorb z welurem bambusowym, zorb z coolmaxem, gatki i longi wełniane.
Strona internetowa www.magabi-pieluszki.pl

Majcioch firma z Pabianic szyjąca w Chinach.
Firma posiada w swojej ofercie: pieluszki kieszonki PUL na napy w rozmiarze OS z mikropolarem lub bambusem, wkłady chłonne mikrofibrowe bez obszycia i obszyte mikropolarem, majteczki treningowe,woreczki PUL, ręczniki, apaszki.
Strona internetowa www.majcioch.pl 

Milovia firma z Jabłonnej, oferowane produkty szyte są w Polsce z materiałów wyprodukowanych w Polsce.
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy w rozmiarach S i OS, pieluszki kieszonki na napy OS z mikropolarem i coolmaxem, wkłady chłonne mikrofibrowe bez obszycia i jednostronnie obszyte mikropolarem lub coolmaxem, woreczki PUL.
Strona internetowa www.milovia.eu 

Mommy Mouse firma z Zatoru  szyjąca w Polsce z materiałów pochodzących z Polski i Europy.
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy (w przygotowaniu rzepy) w rozmiarze OS, otulacze PUL na napy do systemu SIO OS, pieluszki kieszonki na napy z mikropolarem i thermo-air (delikatniejszy coolmax) OS (w przygotowaniu kieszonki z atłasem bambusowym), wkłady chłonne mikrofibrowe obszyte materiałem thermo-air, mikropolarem lub bambusem, wkłady bambusowo-bawełniane, wkłady nocne, woreczki PUL, myjki.
Strona internetowa www.mommymouse.pl 

Nanolo firma z Płocka szyjąca w Polsce, materiały użyte w produkcji pochodzą z Polski, nici z Wielkiej Brytanii a napy z Niemiec. 
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy w rozmiarze OS (niedługo dostępny będzie rozmiar NB), pieluszki kieszonki na napy z mikropolarem, coolmaxem, z tetrą bambusową oraz z przewiewną siateczką OS (w przygotowaniu NB), wkłady chłonne mikrofibrowe bez obszycia i jednostronnie obszyte mikropolarem, coolmaxem, siateczką lub tetrą bambusową, woreczki PUL, majteczki treningowo-basenowe z wszytym wkładem.
Storna internetowa www.nanolo.eu (brak sklepu online)

NappiMe marka pieluszkowa z Wrocławia szyjąca w Polsce z materiałów wyprodukowanych w Polsce.
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze na napy PUL w rozmiarze OS, pieluszki kieszonki na napy OS z mikropolarem i coolmaxem, wkłady chłonne bambusowe, woreczki PUL.
Strona internetowa www.nappime.pl 

Pupeko marka pieluszkowa z Warszawy szyjąca w Polsce z materiałów z Polski i USA (PUL).
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na rzepy w rozmiarze S i OS, pieluszki formowane na napy, rzepy i wiązane NB, OS i L/XL, wkłady i prefoldy bambusowe, wkładki laktacyjne, wkładki higieniczne, podpaski, przedłużki do body,  woreczki bawełniane. Firma prowadzi tez serwis pieluszkowy (naprawy, przeróbki).
Strona internetowa www.pupeko.pl 

Pupus firma z Olsztyna szyjąca na zamówienie częściowo w Chinach częściowo z Polskich materiałów. 
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy i rzepy w rozmiarach NB, OS i XL, pieluszki kieszonki PUL i minky na napy i rzepy w rozmiarach NB i OS z mikropolarem, pieluszki formowane na napy i rzepy w trzech rozmiarach, wkłady chłonne mikrofibrowe, bambusowe i mieszane, bibułki jednorazowe, woreczki PUL, maty do przewijania, wkładki laktacyjne.
Strona internetowa www.pupus.pl 

Wełniano Mi marka pieluszkowa z Elbląga, oferowane produkty są szyte w Polsce przez właścicielkę firmy, wełna z której szyte są gatki wyprodukowana jest w Finlandii a pozostałe materiały pochodzą z Czech.
Firma posiada w swojej ofercie: gatki wełniane, pieluszki formowane na napy w rozmiarach NB i OS, wkłady chłonne bambusowe, bawełniane, lniane i konopne, myjki, wkładki laktacyjne, kocyki wełniane, ubranka wełniane.
Strona internetowa www.welniano-mi.pl 

Wełniaste marka pieluszkowa z Płońska, oferowane produkty są szyte w Polsce przez właścicielkę firmy, wełna z której szyte są otulacze wyprodukowana jest w Polsce a pozostałe materiały pochodzą z Czech.
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze wełniane na napy (w przygotowaniu rzepy) w rozmiarach NB, OS i XL, gatki wełniane, pieluszki formowane na napy NB i OS, wkłady chłonne bambusowe, konopne, lniane i bawełniane.
Strona internetowa www.welniaste.pl 

Zufizo firma z Redy szyjąca w Polsce, większość materiałów produkowanych jest w Polsce.
Firma posiada w swojej ofercie: otulacze PUL na napy w rozmiarach NB, małe OS i OS oraz otulacze PUL w systemie SIO, otulacze wełniane na napy NB i OS, pieluszki kieszonki na napy z mikropolarem i bawełną NB, małe OS i OS , pieluszki formowane na napy i wiązane NB, małe OS i OS, wkłady chłonne bawełniane, majteczki treningowe z kieszonką na wkład chłonny, myjki, woreczki PUL, śliniaki, kocyki, ubranka, wkładki laktacyjne, zabawki, ubrania dla mam.
Strona internetowa www.zufizo.pl 

Pieluszki wielorazowe a konkretnie pieluszki kieszonki na napy z mikropolarem w rozmiarze OS można znaleźć także w ofercie firmy SoFi ( www.sofishop.pl ).

Wełniane gatki z upcyklingu znajdziemy w ofercie Puci Buli (www.pucibuli.blogspot.com/) oraz Magnolia/Podaj dalej (www.magnolia-podajdalej.blogspot.com/).

Na rynku Polskim znaleźć można pieluszki firm które zawiesiły, zamknęły lub przekierowały swoją działalność są to firmy: Happiko/Smartlove, Lenny Lamb, Little Penguin, Baby Jungle.

Istnieją także mamy które szyją dla innych, takimi markami jest np. Agisowo oraz Mikulo, strony gdzie można podejrzeć oraz zamówić ich dzieła to: www.chusty.info/forum/showthread.php/122137-AgiSowo-Pieluszki-moje-r%C3%B3%C5%BCniaste oraz www.pieluszkiwielo.blogspot.com.

Po dokładniejsze opisy firm wraz z historiami powstawia, ciekawostkami i recenzjami produktów zapraszam do działu Recenzje gdzie już niedługo pojawią się wpisy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *